BALIKESİR – DURSUNBEY DEVLET YOLU İNŞAATI İÇİN SIGMA PLENT DEVREYE ALINDI

Temmuz 2018

 

2018 yılı Temmuz ayında Balıkesir’in Dursunbey ilçesine kurulan plent başarıyla devreye alındı.

Tamamladığı ve halen devam etmekte olan birçok yol ve köprü projesiyle dikkat çeken MAU İnşaat, 2018 yılında taahhüdünde bulunan “Balıkesir Dursunbey Devlet Yolu ve Dursunbey Geçişi” projesi için çözüm ortağı olarak SIGMA’yı seçti. Montaj ve devreye alma çalışmalarından sonra, asfalt plenti Temmuz ayında başarıyla devreye alınarak deneme üretimleri tamamlandı.

Bitüm ısıtmanın elektrikle yapıldığı tamamen bilgisayar kontrollü plentte, her biri 70 m3 kapasiteli dört adet dikey bitüm tankı yer alıyor. Tanklardan bir adedinde bulunan karıştırıcı sayesinde, istendiğinde tank polimer modifiye bitüm (PMB) depolanması için de kullanılabiliyor. Her tank üzerinde bulunan, her biri 12 kW gücünde üç adet elektrikli rezistans ve tabandaki fişek rezistanslarla, bitüm istenilen sıcaklığa rahatlıkla getirilebiliyor. Ağustos 2018’de tam kapasiteyle faaliyete geçen tesis, halen yoğun bir şekilde üretime devam ediyor.

Tüm elektrik güç ve kontrol panolarının yer aldığı klimalı kumanda kabininin yanı sıra SIGMA’nın standart olarak teslim ettiği ikinci konteyner içinde de hava kompresörü ve sahadan kablo girişleri bulunuyor. Üst üste yerleştirilen iki konteyner sayesinde daha estetik bir görüntü sağlanırken, gerekli malzemelerin depolanacağı bir alan da yaratılmış oluyor.