TOKAT’A SIGMA PLENT

Temmuz 2018

 

280 ton/saat kapasiteli SIGMA asfalt plenti firmanın Tokat Özel İdaresine taahhüt ettiği yol işlerinde kullanılıyor

Akhel İnşaat, 2018 yılında Tokat’taki işleri için saatte 280 ton bitümlü sıcak asfalt üretim kapasiteli SIGMA asfalt plenti kurdu ve Temmuz ayı içerisinde üretime başladı. Üretilen sıcak asfalt firmanın Tokat il Özel İdaresi’ne taahhüt etmiş olduğu yollarda kullanılıyor.

Akhel İnşaat Y.K. Başkanı Hamit Helvalı, konuyla ilgili şu bilgileri veriyor; “Plentimiz kısa sürede kuruldu ve sorunsuz olarak deneme çalışmaları tamamlandı. SIGMA’nın şu ana kadar ki performansından son derece memnunuz. Plent kapasitesine rahatlıkla ulaşıyor, hatta üzerine çıkıyor. Günde ortalama 1.500 – 2.000 ton asfalt üretimini sorunsuz olarak gerçekleştiriyoruz.”

Akhel’in Mayıs ayı başlarında SIGMA’ya sipariş ettiği tesis, sahadaki beton temellerin tamamlanmasını takiben firmanın Tokat şantiyesine sevk edildi. Montaj ve devreye alma çalışmalarından sonra asfalt plenti Temmuz ayında devreye alındı. Tamamen bilgisayar kontrollü plentte, 70 m3 kapasiteli iki adedi normal bitüm, bir adedi polimer modifiye bitüm (PMB) için karıştırıcılı olmak üzere toplam üç adet yatay bitüm tankı ve 1.000.000 kcal/h kapasiteli kızgın yağ kazanı da yer alıyor.